• Podręczniki do szkoły

    Z roku na rok warunki przystępowania i procedura zdawania egzaminu dojrzałości wymaga coraz to większych przygotowań ze strony zdających go uczniów. Licealiści bądź kształcący się w technikach mają ciężki orzech do zgryzienia, gdyż obecny poziom edukacji jest na tyle wysoki, że czasami zwyczajne chodzenie na zajęcia szkolne jest niewystarczające do tego, aby zdać na satysfakcjonujący odsetek procentowy.
    więcej...

  • Świece i kable zapłonowe

    Udając się na standardowy przegląd do warsztatu motoryzacyjnego, trzeba raz na jakiś czas sprawdzić stan świec i kabli zapłonowych naszego pojazdu. Jeszcze kilkanaście lat temu, zgłaszając się na kontrolę samochodu do mechanika, wyżej wymienione elementy były wymieniane niemal od ręki. Dzisiaj zarówno świece, jak i kable zapłonowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe.
    więcej...

Wybieramy mebelki do pokoju pociechy

Aranżacja pokoiku maluszka ma bardzo duże znaczenie w kwestii rozwoju fizyczno-psychicznego naszej pociechy. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na to, aby mebelki, styl czy kolory pomieszczenia, które ma służyć naszemu szkrabowi, były rzeczywiście dopasowane do najmłodszych domowników. Od tego zależy naprawdę wiele. Jakie więc powinny być mebelki do pokoju dziecięcego?

Na pewno solidne, stabilne, wytrzymałe, ergonomiczne i w pełni bezpieczne. W teorii jest to jasne, ale co zrobić w praktyce, kiedy staniemy przed koniecznością wyboru jednego, konkretnego zestawu spośród szerokiego wachlarza rozmaitych kompletów? Bez wątpienia odpadają takie meble, które nie są typowo dziecięce. Nie ma wtedy taki pokój żadnego klimatu a przecież wnętrze przeznaczone do użytku naszych pociech powinno być bajkowe. Niestety jednak, zainwestowanie kupy kasy w zestawy tradycyjne dla maluszków też nie jest rozsądnym wydatkiem, bo dziecko rośnie jak na drożdżach i zanim zdążymy się zorientować, wyrośnie z samochodzików, wróżek czy smerfów. Złotym środkiem pozwalającym na połączenie ekonomiczności i estetyki w jednym są meble mobilne ozdabiane plakatami bądź tapetami. Wystarczy, że kupimy kilka wielofunkcyjnych elementów meblowych, które będziemy później swobodnie modyfikować, zmieniać ich konfiguracje i miejsce stania. By nie były one szaro-bure, dobrze byłoby zakupić kilka ozdobnych tapet meblowych, które pozwolą na ożywienie pokoju i przeniesienie dziecka w krainę jego ulubionych postaci bajkowych. Gdy natomiast maluszek podrośnie i zmieni mu się gust, wystarczy tapetę delikatnie ściągnąć. Na meblach nie powinno zostać ani śladu po dawnej dekoracji. Wielofunkcyjne meble są dobre z tego względu, że są uniwersalne. Nie tracimy więc pieniędzy na zmianę całej aranżacji danego pomieszczenia. Takie komplety mogą się znakomicie sprawdzać zarówno przy kilkulatkach, jak także przy dzieciach na etapie szkoły podstawowej, a nawet nastolatkach. Wszystko zależy od tego czy do urządzania pomieszczenia dziecka podejdziemy racjonalnie i funkcjonalnie.

Cechą rozpoznawczą każdego pokoju dziecięcego są rozmaite drobiazgi, jakie porozrzucane są praktycznie wszędzie. By uniknąć bałaganu, dobrze jest wyposażyć maluchy w mebelki, które pozwolą na utrzymanie porządku na stałe, bez konieczności poświęcenia dużego nakładu czasu na sprzątanie. Takimi akcesoriami okazują się przeróżne regaliki, półeczki, komódki z szufladami oraz pudełka i skrzynie. W dwa ostatnie akcesoria możemy wrzucać wszystkie zabawki, w komódki zapakować ciuszki, na regałach ustawić maskotki, a na półkach przybornik z rzeczami do rysowania. Co więcej, dzięki zawieszonym na ścianie półkom i szafkom maluch nie będzie mógł niszczyć zabawek, bo to, czym się zechce pobawić po prostu mu zdejmiemy. Pozostałe klamoty zostaną na swoim miejscu. Nawet przejść się po takim pokoju dziecięcym, pełnym regalików i półeczek, jest miło dla oka.

Od pewnego czasu na rynku mebli dziecięcych pojawiły się również oryginalne pufy. Są to miękkie siedziska, które uginają się, gdy siadamy i przypominają wielki, ciężki worek. Nie ważą one jednakże aż tyle, aby nie można było ich podnieść i to jest właśnie jeden z ich głównych atutów. Generalnie maluszek nie ma sił na to, aby poprzesuwać krzesło, ale co innego, gdy bierze w dłoń mięciutki worek-pufę. Może przesuwać je z miejsca na miejsce, w zależności od tego gdzie chce posiedzieć. Jeżeli siedzenie mu się nudzi, może się swobodnie wyłożyć, bo pufy są bardzo przestronne i wygodne. To znakomity sposób na to, aby zwiększyć estetykę pomieszczenia malucha, ale także, aby poprawić poziom bezpieczeństwa w pokoiku naszego szkraba.

Oprogramowanie:LiteCMS.